Zdravotní bio extra panenský olivový olej PAMAKO

Zdravotní bio ultra prémiový extra panenský olivový olej, 100% odrůda Tsounati z horských olivových hájů oblasti Chania na Krétě. Oceněn mnoha mezinárodními cenami. Lahev 250ml.

450 Kč 391,30 Kč bez DPH
Skladem (> 3 ks)

Pamako olivové háje leží nedaleko antického města Elyros, ve sklanaté oblasti Selino v prefektuře Chania na Krétě v nadmořské výšce 500 až 700 metrů v drsném a náročném terénu s obtížným přístupem k většině olivových hájů. Díky morfologii krajiny a velikosti stromů je pěstování a sklízení velice náročné.

Pamako, tak jako předci před 200 lety, se snaží produkovat co nejzdravější a nejkvalitnější olej bez jakýchkoli chemických postřiků či hnojiv.

Pamako olivový olej patří v Řecku mezi oleje s nejvyšším obsahem polyfenolů a je oficiálně jedním z mála olivových olejů na světě se Zdravotním tvrzením na etiketě a to dle nařízení EU 432/2012. Jedná se o olej s čerstvým & ovocným aroma, silně pálivými prvky a jemně nahořklou chutí

 

The olive groves are located next to the ancient city of Elyros, in the rocky area, Selino, in the prefecture of Chania , Crete, at an altitude of 500 to 700 meters in a rough and rugged terrain , very hard to reach at places with no road access to the majority of the olive groves.
Cultivation and harvesting are extremely challenging due to the morphology of the ground and the size of the trees.
No use of chemical fertilizers or sprays is done so that our olive juice will be as healthy as our ancestors produced it, before 200 years..

Pamako is officially one of the few olive oils worldwide to have a Certified health claim on its label as it contains high amounts of phenols due to the EU regulation 432/2012

Won many international competitions, only in 2018 received more than 18 awards.

Kód Kód: 588
Kategorie: Olivový olej